Pekná cesta 15, Bratislava

0905 524 451

kaniansky@coolstranky.sk

Responzívny web

Čo je responzívny web?

  • Dizajn webu upravujúci sa podľa šírky prehliadača (displeja). Responzívny web zobrazuje niekoľko vizuálne rozlišných grafík, upravených podľa zariadenia (väčšinou - desctop, tablet, mobil).
  • Zlepšuje pohodlie prezerania stránok v mobilných zariadeniach, veľkosti písma, objektov, ich odstupu a rozloženia.
  • Rieši rozdiely medzi jednotlivými zariadeniami. Mobilný web je možné riešiť aj pomocou aplikácií. To je ale podstate náročnejšie na správu, pretože je nutné udržovať aplikáciu pre každý operačný systém zvlášť (iphone, android, windows a pod..).

Pozrite si web stránky pri ktorých sme robili aj responzívnu verziu

Ste pri descope a chcete vidieť mobilnú verziu? Ak používate Firefox, môžete si pozrieť mobilnú verziu stránok použitím CTRL+SHIFT+M", v Chrome môžete zavolať developerskú lištu "F12" a potom vľavo na lište nájdete ikonku mobilu.

Prečo vôbec responzíny web riešiť

Väčšina korektne urobených web stránok, ktoré nie sú responzívne, ani inak pre mobil upravené sa na mobile zobrazuje a je možné sa aj dostať po zmenšení, alebo scrolovaní na dané miesto k veciam, ktoré užívateľa zaujímajú.

Prečo to teda odporúčame riešiť?

Vyhľadávač Google lepšie hodnotí a umiestňuje vo vyhľadávaní web stránky s mobilným, resp. responzívnym dizajnom.

Hlavne ale na webe je návštevník vždy len jeden klik od odchodu z vašej web stránky:

  • Ak teda aj máte stránku korektne zobrazenú, ale neprispôsobenú mobilu, daný návštevník vašu web stránku na descope ešte nenavštívil a nepozná miesto, na ktorom daná informácia je (horný, alebo dolný pravý roh a pod.), je dosť pravdepodobné, že ju vôbec nenájde. Vy poznáte to miesto dobre, on však vôbec.
  • Ak máte na webe proces objednávky viackrokový, je veľmi nepríjemné na každej stránke zoomovať, alebo inak krkolomne sa dostávať k ďalšiemu kroku.
  • Zákazník, ktorý si u vás objedná produkt, či službu si väčšinou pozrie viac stránok na vašom webe, ak musí na každej zoomovať, je to dosť namáhavé, väčšina odíde.
  • Pri mobilnej verzii a html5 sa používajú spôsoby, ktoré sú podporované mobilnými prehliadačmi a tak, ak sú niektoré elementy správne označené, zobrazia sa podstatne použiteľnejším spôsobom. Jedná sa hlavne o formulárové prvky, ktoré môžu napríklad spolupracovať s klávesnicou a podobne.
  • Nákupy na eshopoch, ale aj objednávky služieb sa už dnes bežne robia v dosť vysokom objeme aj cez mobilné zariadenia (prečítajte si - mobilné zariadenia môžu robiť až 40% obratu), ak responzívny web neriešite, o tieto objednávky môžete prísť.
Opýtajte sa nás
CAPTCHA
Táto otázka slúži na zistenie, či ste bežný návštevník, kvôli spamu.